امضای توافقنامه همکاری با نیروی انتظامی دلگان 

به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی صورت گرفت 

به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی صورت گرفت 

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۶۶ بازدید

امضای توافقنامه همکاری با نیروی انتظامی دلگان رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دلگان گفت: به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی توافق‌نامه همکاری با نیروی انتظامی دلگان امضا شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عیسی مزاری‌فرد اظهار کرد: به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی دیداری با فرمانده انتظامی شهرستان دلگان صورت گرفت که در این دیدار توافقاتی در زمینه همکاری بیشتر نیروی انتظامی با یگان حفاظت اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان صورت گرفت.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دلگان افزود: در این نشست بر همکاری و هماهنگی و نیز استفاده از ظرفیت‌های دو طرف برای جلوگیری از تخریب و حفاری‌های غیرمجاز آثار، محوطه‌ها و تپه‌های تاریخی و مقابله با سوداگران اشیاء عتیقه تاکید شد.

وی ادامه داد: هر ماه با عوامل انتظامی بخش جلگه چاه‌هاشم چند مورد گشت‌زنی زوجی صورت می‌گیرد که امیدوارم در بخش مرکزی هم این امر محقق شود.

مزاری‌فرد بیان کرد: در این نشست قرار شد هرگونه کنکاش، حفاری و خریدوفروش توسط افراد غیرمجاز برای به‌دست آوردن اشیای قدیمی به نیروی انتظامی گزارش شود.

وی گفت: همچنین مقرر شد گشت‌زنی زوجی عوامل نیروی انتظامی با عوامل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی از مناطق حفاظت شده و نیز تامین امنیت باستان‌شناسان و بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی توسط نیروی انتظامی دلگان صورت گیرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دلگان افزود: باتوجه به کثرت و پراکندگی آثار می‌طلبد تا نیروی انتظامی این شهرستان همکاری ویژه‌ای با عوامل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی داشته باشد که فرمانده انتظامی دلگان نیز در این زمینه قول همکاری داد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان دلگان دارای ۵۶ اثر شناسایی‌شده در دو بخش مرکزی و جلگه چاه‌‌هاشم است که از این تعداد ۲۷ اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند و به صورت روزانه و مداوم توسط نیروهای یگان حفاظت سرکشی و حفاظت می‌شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image