افتتاح دو مجتمع گردشگری در شهرستان زابل

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل خبر داد

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل خبر داد

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۷۸ بازدید

افتتاح دو مجتمع گردشگری در شهرستان زابلسرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل از افتتاح دو مجتمع گردشگری در این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: فاز نخست مجتمع گردشگری پذیرایی پایتخت امروز با حضور معاون استاندار و فرماندار زابل و نیز مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در شهرستان زابل افتتاح شد.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل افزود: این پروژه با سرمایه‌ای بالغ‌بر ۷۰ میلیارد ریال و بدون استفاده از تسهیلات بانکی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲ هزار متر مربع احداث شده است.

وی ادامه داد: در فاز نخست این مجتمع فضای سبز، پارکینگ و فضای بازی کودکان افتتاح شده و در فاز بعدی واحد‌های اقامتی آن نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

میرحسینی بیان کرد: همچنین مجموعه گردشگری پذیرایی وصال نیز با دریافت پروانه بهره‌برداری با حضور افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به جمعیت بالای شهرستان زابل و نیاز امروز جوامع محلی لازم است که ضمن حمایت از سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش این زیرساخت‌ها با ساز و کاری فراتر از مجتمع‌های پذیرایی اقدام شود و ضروری است که سرمایه‌گذاران نسبت به ایجاد هتل‌ها، واحد‌های اقامتی تفریحی، رستوران، پارک مجهز به فضای بازی کودکان، سفره‌خانه‌ها و سایر تاسیسات گردشگری اهتمام ورزند و با حمایت دستگاه‌های اجرایی در راستای جذب گردشگران و نیز توسعه پایدار اقدام کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image