دو اثر تاریخی و فرهنگی در ایرانشهر و بمپور به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر:

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر:

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۰۲ بازدید

دو اثر تاریخی و فرهنگی در ایرانشهر و بمپور به بخش خصوصی واگذار می‌شودرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر گفت: منزل فاضلی ایرانشهر و باغ خالصه بمپور به منظور مرمت، احیا و نگهداری به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و مصنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، رحمان ریگی اظهار کرد: دو اثر مهم شهرستان‌های ایرانشهر و بمپور که در فهرست ملی آثار تاریخی کشور نیز ثبت شده‌اند، به‌منظور مرمت، تعمیر، احیا و نگهداری به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر افزود: این دو اثر شامل بنای فرهنگی و تاریخی منزل فاضلی ایرانشهر جنب موزه قرآن و عترت و نیز باغ خالصه بمپور در ضلع جنوبی قلعه بمپور است که تشریفات مزایده آن توسط صندوق توسعه، احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی برگزار شده و به‌زودی به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات اداره میراث‌فرهنگی شهرستان برگزاری مزایده واگذاری قلعه ناصری است که با توجه به حجم بالای قرارداد، تمدید شده و منتظر اعلام نتیجه و بازگشایی پاکات مزایده هستیم.

ریگی واگذاری بناهای فرهنگی و تاریخی شهرستان را گام مهمی در احیا و نگهداری آنها دانست و گفت: با واگذاری این آثار نقش اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر حساس‌تر از قبل و به‌صورت نظارت بر حسن انجام کار خواهد بود که در مدت اجرای قرارداد با جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از آثار تاریخی کشور توسط صندوق احیا به بخش خصوصی واگذار شده واگذاری سایر آثار نیز در دستور کار این صندوق قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image