آئین پاکسازی چشمه حضرت موسی علیه السلام روستای گردشگری تمین در شهرستان میرجاوه

به مناسبت هفته گردشگری صورت گرفت

به مناسبت هفته گردشگری صورت گرفت

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۸۲ بازدید

آئین پاکسازی چشمه حضرت موسی علیه السلام روستای گردشگری تمین در شهرستان میرجاوهرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میرجاوه گفت: به مناسبت هفته گردشگری آیین پاکسازی چشمه حضرت موسی در روستای تمین به همراه جمعی از دوست‌داران و فعالان میراث‌فرهنگی برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عبدالله کُرد اظهار داشت: در سومین روز بزرگداشت هفته گردشگری، برنامه‌های متنوعی در شهرستان میرجاوه برگزار شد که پاکسازی چشمه حضرت موسی علیه السلام به همراه جمعی از فعالان و دوست‌داران میراث‌فرهنگی، معاون سیاسی امنیتی فرماندار، رؤسای ادارات ورزش و جوانان و رؤسای سایر ادارات شهرستان میرجاوه از مهم‌ترین این برنامه‌ها بود.

وی ادامه داد: همایش کوهپیمایی و طبیعت‌گردی با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیئت کوهنوردی شهرستان میرجاوه و بازدید از آثار تاریخی فرهنگی روستا از جمله معماری صخره‌ای تمین، بافت تاریخی، طبیعی و گردشگری روستا از برنامه‌های دیگری بود که به همین مناسبت برگزار شد.

کُرد یادآور شد: روستای هدف گردشگری تمین در ۵۳ کیلومتری شهرستان میرجاوه واقع شده که سالانه گردشگران و مسافران زیادی برای بازدید از این روستای گردشگری که دارای جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی مهیج است، سفر می‌کنند.

وی گفت: همچنین روستای گردشگری تمین از توابع بخش لادیز در دامنه‌های شمالی کوه تفتان قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image